РАКОВОДСТВО НА ФУСМ
(извршен одбор)

 


Александар Туфекчиевски
- претседател - Скопје e-mail: biotufek@yahoo.com
моб. 070 210-824


Герман Боглев
- генерален секретар - ФУСМ - Скопје, п.ф. 5, сала Градски парк б.б. germanfusm@yahoo.com
тел. раб. 02/3116-824 моб. 070 222-613


Мустафа Алиу - потпретседател - Гостивар
e-mail:
mustafasport_gv@yahoo.com
моб. 076/ 484-765


Славчо Давитковски
- потпретседател - Велес
e-mail:
sl_da_ve@yahoo.com
моб. 076/ 395-303


Зоран Андонов
- член - Кочани
e-mail: zoran_andonov60sport@yahoo.com
моб. 075/ 922-571


Владо Димовски
- член - Кичево
e-mail: brsjakmk@yahoo.com
моб. 070/ 351-077


Драган Јанков
- член - Струмица

e-mail:
draganjankov@yahoo.com
моб. 075/466-260


Влатко Неделковски
- член - Скопје
e-mail: vlatko4@yahoo.com
моб. 071/262-044


Милорад Јордановски
- член - Куманово
e-mail: milejordanovski@yahoo.com
моб. 075/ 468-728


Илија Белџигеровски
- член - Битола
e-mail: igbeldzigerovski@schools.edu.mk
моб. 071/ 511-094


Панче Јакимовски
- член - Скопје
e-mail: sporttska_gimnazija@yahoo.com
pancejakimovski@yahoo.com
моб. 071/ 333-307


Али Седадин
- член - Скопје
e-mail: sadettinali@mynet.com
моб. 078/ 235-630

ВЕРЗИЈА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТРИ

Регион

                                                              ОдговорноЛице/адреса/телефон                         

e-mail

СКОПЈЕ
-ОПШТИНИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ

Панче Јакимовски
тел.раб.02/3166-550 факс.02/3111-822
моб.071/333-307

 Бојан Николовски
тел.раб.02/3227-005
моб. 078/381-622

sportska_gimnazija@yahoo.com pancejakimovski@yahoo.com 

 

 susskopje@gmail.com

СКОПЈЕ
-
СРЕДНИ УИЛИШТА-
Зоран Шишковски
072/ 227-597
075/527-827

Влатко Неделковски
07
1/262-044

ИСТОК
ЗОНА:  КУМАНОВО
- КОЧАНИ
- СТРУМИЦА
- ВЕЛЕС

Славчо Давитковски
тел. раб. 043/212-535
моб.
076/ 395-303
Потпреседател на ФУСМ

Тони Караколев
071/ 326-756, 078/852-979
076/685-432

sl_da_ve@yahoo.com
slavchodavitkovski@yahoo.com
 

ЗАПАД
ЗОНА:
- БИТОЛА
- ОХРИД
- ТЕТОВО
- ВЕЛЕС

Мустафа Алиу
076/ 484-765
Потпреседател на ФУСМ

Љупчо Филипов
тел.раб.043/ 411-664
075/ 439-477

 

mustafasport_gv@yahoo.com

 

 

ОПШТИНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ НА УЧИЛИШНИОТ СПОРТ

Општина

Одговорно Лице/адреса/телефон                                                                                   

e-mail

БИТОЛСКА ЗОНА – одговорно лице ИЛЧО БЕЛЏИГЕРОВСКИ член на ИО на ФУСМ       
Тел.071/511-094
/e-mail-
igbeldzigerovski@scools.edu.com

Битола Трајко Иракоски
О.У. “Коле Канински“
тел.раб.047/239-490  моб.070/395-562

iskrairakovska@yahoo.com

osus_bitola@yahoo.com 

Могила

 

Благојче Ѓеоргиевски
О.У. “Гоце Деличев“

тел.раб.047/296-366  моб.075/229-287 
blagojce1909@gmail.com
Новаци Васко Ристевски
О.У. “Славко Лумбарковски“
тел.раб.047/282-446  моб.070/724-854
vaskoristevski@gmail.com
Прилеп Здравко Ристески
С.О.У. “Ѓорче Петров“
ул. „Бошко Корчагин“ бр.20
тел.
048/522-665  моб.075/301-548

risteski_zdravko@yahoo.com

Кривогаштани

Пеце Апостолоски
У.О. “Манчо Матак“
тел.раб.
048/471-205  моб.071/555-994

peceapostoloski@yahoo.com

Долнени

Горан Митрески
О.У. “Пере Тошев“ с.Дупјачани
тел.раб.048/  моб.071/242-264

goranm.mkd@gmail.com
Крушево

Тодор Проевски
О.У. “Никола Карев“
ул. Томе Никле 331
тел.раб.048/4
76-558  моб.071/331-415

 
Ресен

Зоран Митревски
О.У. “Гоце Делчев“
тел.раб.047/451-816  моб.070/809-988

zoranmitrevski1@yahoo.com

mkarapalevski@yahoo.com
070/ 267-807
Демир Хисар

Виктор Митревски
Д.С.У. “Крсте Петков Мисирков“
тел.раб.047/276-431  моб.078/269-252

mitrevski_viktor@yahoo.com
ВЕЛЕШКА ЗОНА – одговорно лице СЛАВЧО ДАВИТКОВСКИ Потпретседател на ФУСМ
Тел.076/395-303
/e-mail-sl_da_ve@yahoo.com e-mail slavchodavitkovski@yahoo.com

Велес

 

Славчо Давитковски
тел.раб.043/212-535  моб.071/328-730

sl_da_ve@yahoo.com
slavchodavitkovski@yahoo.com

Чашка

Димче Нецинов
О.У. “Тодор Јанев“
тел.раб.043/241275   моб.071/213-344

dimcenecinov@yahoo.com

Лозово

Горанче Велков

О.У. “Методи Митевски – Брицо“
тел.раб.032/458-996   моб.070/918-973

velkovgoran@yahoo.com

Градско

Наташа Коцева
О.У. “Даме Груев“
тел.раб.044/251-023  моб.077/956-177

nkoceva78@hotmail.com

Кавадарци

Милан Колев
О.У. “Страшо Пинџур“
тел.раб.043/410-958  моб.070/319-622
Љупчо Филипов
тел.раб.043/411-664  моб.075/439-477 Сашо Атанасов ЈП Јасмин – спортска сала 070/250-990

milankolev@yahoo.com   filipov9@yahoo.com saskoatanasov@yahoo.com
Росоман

Трајче Oрешков
О.У. “Пере Тошев“
тел.Раб.043/441-883  моб.072/250-904

 
oreskovtrajce@yahoo.com
Неготино

Андон Сотировски
Гим. “Св.Кирил и Методиј“
тел.раб.043/
361-079  моб.071/249-192

sotirovski69@yahoo.com

Демир Капија

Ѓорги Илиевски
О.У. “Димче Ангелов-Габерот“
тел.раб.043/366-202   Моб.075/682-764

gaberot_dkapija@yahoo.com

Гевгелија

Петар Николов
О.У. “Владо Кантарџиев“
тел.раб.034/212-168   моб.070/634-333

persagolman@yahoo.com
Дојран Драган Вурмо
ОУ Кочо Рацин
тел.раб.034/227-737   моб. 075/768-498
dragan.vurmo@yahoo.com
Богданци

Сашко Петрушев
О.У. “Петар Мусев“
тел.раб.034/221-034 моб. 070/997-843

petrusev_99@yahoo.com
КОЧАНСКА ЗОНА– одговорно лице ЗОРАН АНДОНОВ член на ИО на ФУСМ Тел. 075/922-571
/e-mail-
zoran_andonov60sport@yahoo.com

Кочани

Зоран Андонов
С.У. “Гошо Викентиев“
ул. Рајко Жинзифов бр. 15
тел.раб.033/294-247
  факс.033/294-001
моб.075/922-571
zoran_andonov60sport@yahoo.com

Чешиново
Облешево

Тоше Геров
ОУ “Климент Охридски“с. Облешево
тел.Раб.033/351-170 дома.033/271-803 моб.075/493-715

gerovtoso@yahoo.com
Зрновци

Кире Ѓеоргиев
ОУ “Синиша Стоилов“
тел. Раб.033/353-052  дома.033/353-085 моб. 07
8/465-594

kircogorgiev@yahoo.com
Виница

Харалампие Ампов
Гим. “Ванчо Прке“моб.071/236-064
Димитар Дамески тел.раб.033/361-914
  моб.075/471-521

dimitar_dameski@yahoo.com  
Делчево

Мирко Стојменов
О.У. “Климент Охридски“
тел.раб.033/410-920
  моб.075/787-767

svklohridskidelcevo@yahoo.com
М. Каменица

Мирјана Гошевска
О.У. “Кирил и Методиј“
тел.раб.033/431-416  моб.070/748-188

mirjanagosevska@yahoo.com
Берово

Љупчо Нешoвски
гим. „Ацо Русковски“
тел.раб.033/471-074  моб.07
1/265-957

time_lts@hotmail.com
Пехчево

Афродита Денковска
О.У. “Ванчо Китанов“
тел.раб.033/441-126  моб. 071/725-410

denkovskaa@yahoo.com

КУМАНОВСКА ЗОНА– одговорно лице МИЛЕ ЈОРДАНОВСКИ член на ИО на ФУСМ                           Тел.075/468-728 /e-mail-mile.jordanovski@yahoo.com

Куманово

Ивица Ѓоргиевски
О.У. “Вук Караџиќ“
тел.раб.031/24-314  моб.
070/839-977
i_djorgi_pf@yahoo.com
ivicavk@yahoo.com

sus_kumanovo@yahoo.com

Старо Нагоричане

Жаклина Стрика О.У. “Светозар Марковиќ“
тел.Раб.
031/495-323  моб.070/737-625 078/237/625
zakiaerobik@yahoo.com

Липково

Гани Мемети  О.У. “Дитурија“                 тел.раб.031/462-012  

Крива Паланка

Билјана Цековска
ОУ Илинден
тел. Раб. 031/375-078 моб. 070/217-061
bile_cekovska@hotmail.com
Ранковце

Роберт Јакимовски
ОУ Христијан Тодоровски Карпош
моб. 070/359-399

 
Кратово

Борче Спиридонов
ОУ Кочо Рацин

ул. Митко Димитров бр.23
тел.раб.031/481-118  моб.
071/253-590

bokispirce@yahoo.com  
Пробиштип

Емил Спасовски
О.У.“Браќа Миладиновци“
ул. Илинденска бр. 41
тел.раб.032
/483-085  моб.072/253-590

emilspasovski@yahoo.com
Св. Николе

Зоран Цветковски
О.У.“Кирил и Методиј“
тел.раб.032/443-110 моб.075/668-324

zoki.cvetkovski@gmail.com
ОХРИДСКА ЗОНА– одговорно лице ВЛАДО ДИМОВСКИ  член на ИО на ФУСМ                           Тел.070/351-007/e-mail-brsjakmk@yahoo.com

Охрид

Перо Ѓоргиевски
О.У.“Григор Прличев“
тел.раб.046/265-062  моб.070/249-998

 

Белчишта

Ване Дојчиноски
О.У. “Дебарца“
тел.раб.046/286-003  моб. 070/391-107

vane.dojcinoski@yahoo.com

Струга

Жарко Феруковски
О.У. “Браќа Миладиновци“
тел.раб.046/781-890  моб.075/452-110

b.miladinovci_struga@yahoo.com

zferukoski@yahoo.com 

Вевчани

Никола Топаловски
О.У. “Страшо Пинџур“
тел.раб.046/798-279  моб. 071/362-257

 
Кичево

Бејтула Адили
С.О.У. “Мирко Милески“
моб. 070/878-172
Владо Димовски моб.070/351-007
О.У. “Кузман Јосифовски-Питу“ тел.раб.045/225-327
Џавид Мехмеди моб.070/561-055
О.У. “Санде Штерјоски“  тел.раб.045/225-325

 

wbejta@yahoo.com

 

brsjakmk@yahoo.com  

Вранештица

Маријанчо Илиесвки
О.У. “Ванчо Србаков“
моб. 071/254-178

 

Другово

Влатко Мисајлески
О.У. “Христо Узонов“
тел.раб.045/266-177

 

Осломеј

Вулнет Адили
моб.070/887-447

 
Зајас

Фатмир Имери
О.У. “Мирко Милески “
моб.070/764-713

fatmir.imeri@hotmail.com

М. Брод

Марјан Стојановски
Гим.“св. Наум Охридски“
  тел.раб.048/74-112  моб.070/489-903 
 
Пласница Гоце Цветковски
О.У. “Мустафа Ќемал Ататурк“
моб.070/700-427
 
СТРУМИЧКА ЗОНА– одговорно лице Драган Јанков член на ИО на ФУСМ                             Тел.075/466-260 e-mail-draganjankov@yahoo.com
Струмица

Драган Јанков
С.О.У. “Никола Карев“
тел.Раб.034/346-889   дома.034/327-432 моб.075/466-260
Тони Караколев
моб.
071/326-756

draganjankov@yahoo.com

 tonik_sr@yahoo.com

Босилово

Југослав Тренчовски
О.У. “Гоце Делчев“
тел.Раб.034/321-373  моб.075/291-098

trencovskijugoslav@yahoo.com

Ново село

Ристо Стојменов
О.У. “Мануш Турновски“
тел. Раб. 034/355-039 моб. 07
0/889-440

ristestojmenov@yahoo.com

Василево

Васил Бубев
О.У. “Гоце Делчев“
Тел.Раб.034/354-039   моб.078/444-701

vasil.bubev@hotmail.com

Штип

 

Горан Иванов
С.О.У.“Славчо Стојменски“
тел.раб.032/
391-459  моб.078/473-169

Методи Петров
моб.070/
789-688  078/356-400

ivanov.goran@live.com

sojuz_us_stip@yahoo.com

metodi.petrov@t-home.mk
Карбинци

Слободан Арсов
О.У. “Страшо Пинџур“
тел.раб.032/300-002  моб.071/328-570

s.arsov@mail.com

Радовиш

Живко Андонов
О.У.“Никола Карев“
ул. Марксова бр.9
тел.раб.032/635-179  моб.075/741-116

spjare@yahoo.com

Конче

Слободан Спасов
О.У.“Гоце Делчев“
тел.раб.032/649-145  моб.070/875-094

slobodanspasov@yahoo.com

Валандово Зоран Јовановиќ
Гим.“Гоце Делчев“
тел.раб.034/382-031  моб.070/545-714
gvardo66@yahoo.com
ТЕТОВСКА ЗОНА– одговорно лице МУСТАФА АЛИУ потпретседател  на ФУСМ 
Тел.076/484-765/e-mail-
mustafasport_gv@yahoo.com
Тетово

Бујар Ибраими ек.уч.„8-ми
Септември“ тел.раб.044/334-317 моб.072/207-811
Христо Петров моб.070/735-144
О
.У. “Гоце Делчев “

bujaribraimi@live.com

 

h.petrov@hotmail.com

 

Брвеница

Никола Димитриевски
О
.У. “Коста Рацин“
тел.раб.044/255-010  моб.070/263-830
 

Желино

Расим Кадрии
О.У. “Луиѓ Гуракуќи“
тел.раб.044/378-163  044/379-995

rasimkadrii@hotmail.com

Боговиње

Вејсел Асани
О.У. “Абдил Фрашери“
тел.раб.044/372-160   моб.071/851-645
 
Јегуновце Живко Масовски
О.У. “Александар Здравковски“
тел.раб.044/397-350
 
Теарце Живко Масовски
О.У. “Кирил Пејчиновиќ“  тел.раб.044/381-214  044/381-400
 

Гостивар

Агрон Адеми ул. “Браќа Блажевски“ бр.11
О.С.Т.У.“ГОстивар“
тел.раб.042/214/333  моб.070/215-018
agronademi75@hotmail.com

Врапчиште

Арлинд Хусеини
О.У. “Врапчишта“
тел.раб.042/332-144  моб.070/587-227

arlind77@hotmail.com
kkfati@yahoo.com

Маврово и Ростуша

Тасим Сулејманоски
С.О.У. “Гостивар“
Моб.071/268-555   дома.042/478-019
Борче Божиноски
О.У. “Денче Дејаноски“
тел.раб.042/489-003

elidasulejmanoska@hotmail.com

Дебар

Зекир Демоски
С.О.У. “Здравко Чочковски“
тел.раб.046/831-625  моб.070/535-071
Бардуљ Скара
С.О.У. “Здравко Чочковски“ тел.раб.046/831-625  моб.070/425-814

zeko_z@mail.net.mk

 

bardh_sd@hotmail.com

 

Жупа

Ајрис Бекировски
Моб.070/573-977

ajris1beki@yahoo.com
СКОПСКА ЗОНА– одговорни лица
ПАНЧЕ ЈАКИМОВСКИ член на ИО на ФУСМ Тел.071/333-307   
e-mail
pancejakimovski@yahoo.com   sporttska_gimnazija@yahoo.com
СЕДАДИН АЛИ член на ИО на ФУСМ   Тел.071/535-630/e-mail-sadettinali@mynet.com
Влатко Неделковски
член на ИО на ФУСМ   Тел.071/262-044 e-mail vlatko4@yahoo.com

Скопје
Основни училишта

Панче Јакимовски тел. раб. 02/3166-550
факс. 02/3111-822 моб. 071/333-307

 
Бојан Николовски
тел.раб.02/3227-005
моб. 078/381-622

pancejakimovski@yahoo.com

 susskopje@gmail.com

Скопје
Средни училишта

Влатко Неделковски
моб.071/262-044 дома.02/3221-038
Зоран Шишковски
моб.072/227-597 075/527-827

vlatko4@yahoo.com

zoran_sisko@yahoo.com

 

Гази Баба

Дејан Боневски
О.У. “Наум Наумовски-Борче “
тел.раб. 02/    моб.070/781-160
Ивица Анѓелковски моб.070/330-696

bonevskidejan@yahoo.com

Петровец

Зоран Глоговац
О.У. “Кочо Рацин“
тел. раб. 02/2561-342 моб. 075/633-994

zoran.glogovac@hotmail.com

Илинден

Благој Митровски
О.У. “Гоце Делчев“
тел. раб. 02/2571-265 моб. 075/258-702

baze.mitrovski@yahoo.com
Арачиново

Алберт Ајдари
О.У. “Скендербег“
Тел.Раб.02/2579-861  моб.071/422-159

 
Карпош

Зоран Поповски
“Земјоделски факултет“ - Скопје
моб.070/252-731
Дане Стојковски
072/272-629

zoran_popovski@yahoo.com
Кисела Вода

Љупчо Трајчев
моб.075/254-680  072/314-912

trajcevl@ams.gov.mk

Студеничани

Ејуп Рамадани
О.У. “Наим Фрашери“
тел. раб. 02/2724-189 моб.071/454-601

ejupramadani@live.com

Сопиште

Христифор Пејовски
О.У. “Драга Стојановска“
тел. раб. 02/2742-022 моб.075/389-832

hristifor.pejovski@hotmail.com
Зелениково

О.У. “Марко Цепенков“
тел.раб.02/2717-410

 
Центар

Панче Јакимовски
Д.С.У. “Методи Митевски
Брицо“
тел.раб.02/3166-550  факс.02/3111-822
моб.071/333-307
Милош Делевич моб.070/212-191

sportska_gimnazija@yahoo.com
pancejakimovski@yahoo.com
Чаир

Енис Мехмети
О.У.“Петар Здравковски Пенко“
тел.раб.02/2621-416  моб.075/200-919
Бесник моб.076/330-331

enis_m@hotmail.com  
Сарај

Лек Зајази
О.У.
"Дитурија"
тел. раб. 02/2057-097 моб.076/445-214

lekzajazi@yahoo.com

Аеродром

Александар Филипчев

 моб. 070/386-236 078/386-236
О.У. „Ѓоргија Пулевски“
тел. раб.
aleksandarf@yahoo.com
Бутел

Розалија Ангеловска
ОУ
"Живко Брајковски"
тел.раб.02/621-412   моб.076/657-238

rozalijaangelovska@gmail.com

Чучер Сандево

Никола Димовски
О.У. “Александар Урдаревски“
тел.Раб.02/2666-096   моб.070/838-913

 

Ѓорче Петров

Лука Поповски
Ул. Лука Геров 46/4-10
О.У. “Димо Хаџи Димов“
тел.Раб.02/2041-635   моб.071/690-098 076/228-576
luka_popovski@yahoo.com

Шуто Оризари

Владимир Петков
О.У. “Браќа Римиз и Хамид“
тел.Раб.02/2654-040   моб.075/433-633

vladimir.paki@yahoo.com

КОМИСИИ НА ФЕДЕРАЦИЈАТА НА
УЧИЛИШЕН СПОРТ НА МАКЕДОНИЈА

ЧЛЕНОВИ НА НАДЗОРЕН ОДБОР

Здравко Ристески - претседател
Горан Иванов - член
Бујар Ибраими
- член

НАТПРЕВАРУВАЧКА КОМИСИЈА

Милан Колев - претседател
Ивица Георгиевски - член
Панче Јакимовски - член
Анета Глигорова - член
Живко Андонов - член

РЕГИСТРАЦИОНА КОМИСИЈА

Герман Боглев - претседател
Асан Шабовиќ - член
Тони Караколев - член
Љупчо Филипов - член
Ивица Ангелковски - член

КОМИСИЈА ЗА МЕЃУНАРОДНА АКТИВНОСТ

Зоран Поповски - претседател
Александар Коцевски - член
Александар Ацески - член

КОМИСИЈА ЗА ИНФОРМИРАЊЕ И МАРКЕТИНГ

Горан Милковски - претседател
Глигор Христов - член
Тони Караколев - член

ДИСЦИПЛИНСКА КОМИСИЈА

Дејан Димовски - претседател
Миле Јордановски - член
Весна Николва - член

КОМИСИЈА ЗА ИЗДАВАЧКА ДЕЈНОСТ

Илија Клинчаров - претседател
Ленче Алексовска Величковска - член
Александар Ацески - член

КОМИСИЈА ЗА СТРУЧНО УСОВРШУВАЊЕ И СПОРТСКИ КАМП

Зоран Радиќ - претседател
Глигор Христов - член
Александар Ацески - член

СУДИСКА КОМИСИЈА

Стефче Василевски - претседател
Драган Јанков - кошарка
Али Седадин - фудбал
Слободан Великов - одбојка
Влатко Неделковски - ракомет

ТЕХНИЧКИ КОМИСИИ

Кошарка
Драган Јанков - координатор,  Венцислав Рангелов, Амди Муса, Анета Глигорова, Предраг Созовски
Одбојка
Глигор Христов - координатор, Дејан Димовски, Емил Спасовски, Андријана Зафировска, Зоран Јанков
Ракомет
Влатко Неделковски - координатор, Тања Илиевска, Зоран Цветковски, Јорданчо Георгиевски, Павле Тодоров, Љупче Станковски
Фудбал
Славчо Давитковски - координатор, Дејан Димитријевиќ, Диме Левков, Маријан Ќушкоски, Југослав Тренчевски
Футсал
Али Седадин - координатор, Зоран Наков, Лек Зајази, Мијалчо Маџаров, Зоран Димоски, Агрон Адеми, Јованче Бизимовски
Атлетика
Дејан Ангеловски - координатор, Љупчо Мешков, Александар Симеонов, Рахман Алиу, Даниела Кулевска
Пинг-понг
Ивица Гласновиќ - координатор, Јорданчо Станојковски, Зоран Јовановски
Гимнастика
Орце Митевски - координатор, Мира Ташковска, Живко Андонов, Орде Калинов, Соња Матеничарска
Борење
Јорданчо Јанев - координатор, Седат Бавтија, Иван Анакиев
Бокс
Илчо Белџигеровски - координатор, Руждија Калач
Стрелаштво
Илија Ангелески - координатор, Сузана Вељановска, Валентина Гаџоска, Драган Димовски
Тенир
Драган Вурмо - координатор, Ангелчо Лошевски, Виктор Бачварски, Горки Кондовски
Карате
Ахил Јаков - координатор, Бесник Мурати, Ивана Аврамова, Аце Кузмановски, Љубиша Стојковски
Џудо
Горан Мицкоски - координатор, Славчо Димитриоски, Одисеј Албановски
Кајак
Атанас Николовски - координатор, Крстана Коџоман, Сашо Петрески
Пливање
Александар Филипчев - координатор, Зоран Величковски, Михајло Трампевски, Маријана Кочовска
Скијање
Трајко Ираковски - координатор, Петре Петрушевски, Митко Петров, Никола Гентовски
Одбојка на песок
Весна Николова - координатор, Петре Жабев, Вера Божијанова Димитриевска, Андријана Мисовски, Трајче Тасевски
 

Жиро сметки на општинските сојузи на училишен спорт

Жиро сметки на училишни спортски клубови